24 Haziran 2018 Pazar

APPInvertor Ders 2 - Profili Oluşturma

APPInvertor Profili Oluşturma

APPInvertor web üzerinden çalışan bir uygulamadır. Burada uygulama geliştirebilmemiz için bir profile ihtiyaç duyarız. Tabi Google burada da imdadımıza yetişir. Varolan bir Google hesabımızla uygulamaya kayıt yapabilmek mümkündür.


http://appinventor.mit.edu/        adresine girelim ve karşımıza çıkan ekrandan Creat App bağlantısına tıklatalım.
Daha sonra karşımıza aşağıdaki gibi Google hesabımızla giriş yapabileceğimiz bir ekran çıkacaktır. Buraya Gmail hesabımızı açar gibi giriş yapalım.

Kullanıcı adı ve şifre bilgilerimiz ile giriş yaptıktan sonra uygulama Google hesabımızla erişim izni isteyecektir bunu onaylıyoruz.

Giriş iznini de verdiysek karşımıza aşağıdaki gibi MIT tarafından sunulan bir kullanıcı sözleşmesi çıkacaktır. Bu sözleşmeyi de onaylıyoruz.

Sözleşmeyi de onayladıktan sonra artık uygulamamız kullanılmaya ve uygulama geliştirmeye hazırdır demektir. Start new project diyerek yen bir uygulama sayfası açıyoruz.
Karşımıza gelen ekranda projemize isim vermemizi isteyecektir. Burada dikkat etmemiz gereken önemli nokta isim verirken Türkçe karakter –ş,İ,ç,ğ,ü,ö- kullanmamamız ve proje isimlerinde boşluk bırakmamamız. Boşluk bırakmak istediğimizde tire ya da alt tire işareti kullanabiliriz.
Ve karşımıza gelen ekranda artık kodlama yapmaya hazırız. Dünyaca ünlü uygulamalar geliştirmek dileğiyle hepimize kolay gelsin. =))


Benzer Yayınlar

APPInvertor Ders 2 - Profili Oluşturma
4/ 5
Oleh

Abone Olun

Yazılarımızı beğeniyor musunuz?Abone Olun Yazılarımı Kaçırmayın.