23 Haziran 2018 Cumartesi

Arduino Ders 1 - mBlock İle Arduino'ya Giriş


Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba. Yepyeni bir konu ile programlamaya devam etmek için umarım sizler de hazırsınızdır. Konumuz Arduino Programlama.


Öncelikle Arduino'yu tanımlayarak başlayalım. Arduino bir fiziksel programlama platformudur. Yani giriş çıkış birimleri ile kurulan elektronik bağlantıları yönetebileceğimiz bir programlama dilidir.


Peki tanımlarken fiziksel olduğundan bahsettik. Bunu açıklığa kavuşturmak gerekirse evet bazı donanımlara ihtiyaç duyacağız. Bu donanımları daha sonraki yazılarımızda tanıtacağız ama siz internetten Arduino Başlangıç Paketi şeklinde arama yaparak karşımıza çıkan ürünlerden bir tane edinirseniz ilk dersler için yeterli olacaktır.Her programla dili gibi Arduinonun da bir editörü vardır. Bir çok editörü olmasına karşın bizim bu derste kullanacağımız editör ise mBlock. Tablet ve PC olarak iki ayrı platformda çalışabilen bu editörü http://www.mblock.cc/software/?noredirect=en_US adresinden uygun platform ve işletim sisteminize göre indirip yüklemesini yapabilirsiniz.

Benzer Yayınlar

Arduino Ders 1 - mBlock İle Arduino'ya Giriş
4/ 5
Oleh

Abone Olun

Yazılarımızı beğeniyor musunuz?Abone Olun Yazılarımı Kaçırmayın.