Clubhouse Nedir?

Clubhouse Nedir?

Clubhouse, yalnızca IOS kullanıcılarının kullanmasına mümkün olarak geliştirilmiş, katılımcılara gönderilen davetiye ile kullanılabilen, sesli sohbet içeren bir sosyal medya uygulamasıdır. Nisan 2020’de kullanıma sunulan sosyal medya uygulamasının son verilere göre 600 bin kayıtlı kullanıcısı bulunmaktadır. Clubhouse politik, talk show, müzik ve diğer başka konularla ilgili sanal odalar sunar. Kullanıcılar bu odalara katılarak bu sohbetlere dahil olabilmektedirler.

Clubhouse nedir?

Clubhouse Nasıl Kullanılır?

Davet sistemiyle çalışan Clubhouse’a girebilmek için bir davetiyeye ihtiyacınız var. Eğer davet edilmezseniz sisteme girme şansınız yok. Clubhouse uygulaması sohbet odaları üzerinden kullanıcılarına hizmet vermektedir. Konu başlıklarına göre düzenlenmiş sanal odalara kullanıcıların giriş yapabilmesi için yöneticiden izin alması gerekmektedir. Sohbete katılımcı olarak değil yalnızca dinleyici olarak katılabilirler. Clubhouse uygulaması kullanıcılarına, diğer sosyal medya araçlarının aksine fotoğraf, video, mesajlaşma gibi hizmetler sunmamaktadır.

Clubhouse’a Nasıl Üye Olunur?

Eğer IOS işletim sistemine sahip bir telefon kullanıyorsanız öncelikle AppStore’dan uygulamayı indirmelisiniz. Sonrasında SMS doğrulaması yaparak giriş yapmalısınız. Clubhouse sizi bu noktada beklemeye almaktadır. Kayıtlı kullanıcılardan sizlere bir davetiye gelmesi durumunda sisteme giriş yapabilirsiniz. Eğer zaten bir davetiye aldıysanız hiç bekleme odasına alınmadan direk sisteme girebiliyorsunuz. Dilediğiniz sohbet grubuna yöneticiden izin alarak katılabilirsiniz. İsterseniz sadece dinleyici olarak da sohbetlere katılmanız mümkündür.

Clubhouse Appstore linki için tıklayınız
Exit mobile version