Nasıl Yapılır?

EBA sdk init failed 14 Hatası Çözümü

EBA Canlı derse bağlanırken öğretmenler ve öğrencilerin  en fazla aldığı hatalardan biri de eba sdk init failed 14 hatasıdır.  Bu hata 2 problemden dolayı karşımıza çıkabiliyor.

EBA Canlı ders sdk init failed 14 hatası çözümü  :

 

 1. EBA Canlı derse  bağlanırken üst üste Derse Katıl butonuna tıklayarak uygulamanın bir den fazla açılması.

  Çözüm :  Ctrl+Alt+Delete tuş kombinasyonu ile görev yöneticisi açılır. Burada aktif vaziyette çalışan EBA Canlı Ders uygulamaları varsa bunlar sonlandırılır veya bilgisayarı  kapatıp açmak sorunu çözebilir.

2. EBA Canlı Ders Uygulamasını bilgisayarınıza kurarken bilgisayarınızda bulunan anti – virüs programının kurulum sırasında bazı dosyaların yüklenmesini engellemesi

 Çözüm2 : Birinci çözüm işe yaramamışsa ve hala aynı hatayı almaya devam ediyorsanız kurulum aşamasında sorun yaşamışsınız demektir. Bunun çözümü için öncelikle denetim masasından programlar bölümünde kurulu olan EBA Canlı Ders uygulamasını kaldırınız.

Daha sonra C:Program Files (X86) veya C:Program Files klasörü içinde yer alan EBA Canlı Ders klasörünü siliniz. Bu işlemleri yaptıktan sonra Anti-Virüs programınızın korumasını devre dışı bırakın. Varsa yine bilgisayarınızda güvenlik duvarı onu da devre dışı bırakın. Bu işlemleri yaptıktan sonra EBA Canlı Ders uygulamasını EBA’dan Uygulama İndir butonunu kullanarak indirip yeniden kurun.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu