Mobil Uygulamalar

İngilizce Öğrenebileceğiniz Mobil Uygulamalar

Ücretsiz İngilizce Öğrenebileceğiniz Mobil Uygulamalar

     İngilizce, şüphesiz küreselleşen dünya ile birlikte insanlar daha çok iletişime geçme şansı elde etmekte ve dünyanın dört bir yanından gelen farklı dilleri konuşan insanların bir araya geldiği dil olarak kabul edilmektedir. Dünya’nın küresel dili de tartışılmaz bir şekilde İngilizcedir. Çünkü birçok ülke yabancı dil olarak öncelikle İngilizceyi öğrenmektedir. Turist olarak gittiğimiz birçok ülkede tanıtıcı metinlerin ‘İngilizce’ olduğunu görebiliriz. Ne yazık ki okula aldığımız eğitim bizlerin akıcı bir şekilde İngilizce konuşmasına veya İngilizceyi anlamamıza yetmemektedir. Bu yüzden insanlar bireysel çabalarıyla kendilerini geliştirmeye çabalamaktadırlar. Herhangi bir İngilizce kursuna gidecek vaktiniz yoksa veya imkanınız yoksa hiç üzülmeyin. İngilizceyi nasıl öğrenebilirsiniz konusunda sizlere yardımcı olacak bazı mobil uygulamalardan bahsedeceğiz.

Duolingo Nedir?

Duolingo
Duolingo

Duolingo pek çok dili öğrenmenizi kolaylaştıracak bir mobil uygulamadır. Ücretsiz olarak App Store veya Play Store’dan indirebileceğiniz Duolingo sizlerin hem reading(okuma) hem speaking(konuşma) hem de listening(dinleme) yapmasına imkan sağlamakta ve sizleri geliştirmektedir. Mobil uygulamayı indirdikten sonra seviyenizi belirleyerek ileri bir seviyeden başlayabilirsiniz veya sıfırdan başlayarak öğrenme saplayabilirsiniz. Duolingo’da tanıdığınız arkadaşlarınızı takip edebilir onların seviyeleri ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

Duolingo : Google PlayApp Store

Voscreen Nedir?

Voscreen
Voscreen

Voscreen biraz daha farklı bir öğrenme yöntemi sunuyor kullanıcılarına. Yine Play Store veya App Store’dan ücretsiz olarak indireceğiniz Voscreen kısa kısa videolar ile İngilizce öğrenmenizi sağlıyor. Dizilerden, filmlerden, belgesellerden alınmış olan bu kısa videoları dinledikten sonra orada ne yazdığı ile ilgili karşınıza çıkan seçeneklerden doğru olanını seçerek videolar arasında ilerleyebiliyorsunuz. Seviyenizi yine kendiniz seçerek ister başlangıç seviyesinden İngilizce öğrenmeye başlayabilir isterseniz de var olan seviyenizi daha da yukarı çıkarabilirsiniz. Oldukça keyifli bir öğrenme ortamı sunan Voscreen kullanıcılarına daha çok ‘Dinleyerek ve izleyerek öğrenme’ hizmeti sunmaktadır.

Önerilen Yazı:  Signal Mobil Mesajlaşma Uygulaması
Voscreen : Google PlayApp Store

Speaky Nedir?

Speaky
Speaky

Belki de çoğunuz Cambly’i veya birçok influencer ile işbirliği yaparak verdiği indirim kodlarını görmüşsünüzdür. İşte karşınızda onun gibi hizmet veren ama ücretsiz olarak indirebileceğiniz bir mobil uygulama olan Speaky. Speaky yine Play Store ve App Store’da ücretsiz olarak kullanıcıların hizmetine sunulmuş durumda. Seçtiğiniz dil partnerlerinizle İngilizce sohbet ederek kendinizi geliştirebilirsiniz. 100’den fazla ülkede kullanılan ve 110 farklı dilin konuşulduğu Speaky oldukça faydalı bir mobil uygulama olarak hizmet sunmaktadır.

Speaky : Google PlayApp Store

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu