Web 2.0 Araçları

Canva Nedir – Nasıl Kullanılır?

Canva çok fazla kullanım alanıyla kullanıcılarına hizmet veren bir platformdur. Canva’da infograflar, sunular, tasarımlar hazırlayabileceğiniz bir web 2.0 aracıdır.

Canva Nedir?

Canva kullanıcılarının sosyal medya grafikleri, sunumları ve posterleri hazırlamasını sağlayan bir grafik tasarım platformudur.

Canva Nedir - Nasıl Kullanılır? – canva

Canva’ya bu adrese tıklayarak ulaşıyoruz. Eğer bir gmail hesabımız varsa direk gmail hesabı ile devam etmenize olanak sağlıyor. İsterseniz kayıt olarak da devam edebilirsiniz. Anasayfada hemen karşınıza bazı seçenekler çıkıyor. Afiş, logo, sunum, instagram gönderisi, masaüstü duvar kağıdı, özgeçmiş, YouTube simgesi, infografik, kitap kapağı, instagram hikayesi, broşür, grafik ve diğer seçeneklerden sizin için uygun olanı seçerek başlayabilirsiniz.

Canva Nasıl Tasarım Yapılır?

Giriş yaptıktan sonra ana sayfa da karşınıza çıkan şablonlardan istediğinizi seçerek düzenleme yapabilirsiniz. İsterseniz daha sonra bu şablonları değiştirebilirsiniz. Sayfanın hemen sol tarafında bulunan menüden de gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. Şablona ek olarak resim, yazı, grafik ekleyerek tasarımınızı zenginleştirebilirsiniz.

Önerilen Yazı:  Scratch Nedir - Scratch Nasıl İndirilir?

Canva Nasıl Ekip Oluşturulur?

Bir ekip oluşturarak, takımınızla beraber de bir tasarım oluşturabilirsiniz. Bunun için ana sayfadaki sol menüde bulunan “Ekip oluştur” butonuna basmalısınız. Sonrasında ekibinizin adını belirmelisiniz. Ekip adı belirlendikten sonra diğer kullanıcıların hesaplarını yazarak davet göndermelisiniz. Ekip üyeleri daveti kabul ettikten sonra artık ortak bir tasarım yapabilirler.

Web Sayfası : Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu